Bohaterowie

Tu znajdziecie kilka informacji o bohaterach opowiadania. Główne postaci zostały wymyślone przez Suzanne Collins i pochodzą z Igrzysk Śmierci. Bohaterowie będą aktualizowani na bieżąco. Wiek głównych bohaterów jest podany taki, jaki mieli na początku mojego opowiadania.

Postaci wymyślone przez Suzanne Collins:


Katniss Everdeen, 17 lat.
Dziewczyna pochodząca z Dwunastego Dystryktu. Dwa razy wygrała Głodowe Igrzyska, była Kosogłosem i tym samym symbolem Rebelii. Podczas wojny straciła siostrę, Prim. Stara się żyć normalnie, jednak nie jest to proste.


Peeta Mellark, 17 lat.
Syn piekarza z Dwunastego Dystryktu. Dwa razy był igrzyskowym partnerem Katniss. Został porwany do Kapitolu, gdzie był torturowany, przez co sądził, że Katniss to zmiech. Podczas wojny stracił całą rodzinę. Doszedł do siebie, ale od czasu do czasu pojawiają się wspomnienia z tortur. Wrócił do Dwunastki, gdzie próbuje dalej wieść normalne życie.Haymitch Abernathy, 41 lat.
Były mentor Katniss i Peety. Wygrał Pięćdziesiąte Głodowe Igrzyska. Po wojnie jest dla Katniss jak ojciec. Wrócił do Dwunastego Dystryktu, gdzie z powrotem zaczął pić. Mimo wszystko zawsze stara się pomóc swoim byłym podopiecznym.Effie Trinket, 37 lat.
Mieszkanka Kapitolu. Była opiekunka Katniss i Peety podczas igrzysk. Po wojnie wróciła do byłego miejsca zamieszkania. Często zachowuje się irytująco, ale dalej stara się pomagać głównym bohaterom.Johanna Mason, 21 lat.
Wygrała Siedemdziesiąte Pierwsze Głodowe Igrzyska. Została wylosowana do Trzeciego Ćwierćwiecza Poskromienia, gdzie walczyła na arenie razem z Everdeen i Mellarkiem. Została porwana przez Kapitol i torturowana. Po wojnie wróciła do Siódmego Dystryktu.Annie Odair (Cresta), 23 lata.
Triumfatorka Siedemdziesiątych Głodowych Igrzysk. Była torturowana w Kapitolu. Od wygranej jest niestabilna psychicznie. Tylko Finnick Odair, jej mąż i ojciec ich dziecka, mógł ją uspokoić. Podczas wojny Finnick zginął, a Annie wróciła do Czwartego Dystryktu, gdzie urodziła Kevina.Gale Hawthorne, 19 lat.
Były przyjaciel Katniss. Zakochał się w niej, ale ona odrzuciła jego uczucie, przez co chce się zemścić. Po wojnie wyjechał do Drugiego Dystryktu, gdzie pracuje. Dalej darzy Everdeen uczuciem i nienawidzi Peety.

Postaci wymyślone na potrzeby Fanfiction: Chloe Preston
Pojawia się w szóstym rozdziale.

POZOSTALI/WSPOMNIENI:
Mama Katniss - po wojnie wyjechała do Czwartego Dystryktu, gdzie pracuje w szpitalu.
Primrose Everdeen - siostra Katniss. Zginęła podczas wojny.
Tata Katniss - zginął w katastrofie górniczej, gdy Katniss miała jedenaście lat.
Paylor - po śmierci Snow'a i Coin, została prezydentem Panem.
Prezydent Snow  - były prezydent Panem. To on zapoczątkował Głodowe Igrzyska. Zmarł krztusząc się własną krwią, kiedy Katniss zabiła Coin.
Prezydent Alma Coin - prezydent Trzynastego Dystryktu, potem chwilowo Panem. Podczas egzekucji Snow'a, Katniss posłała strzałę w nią zamiast w niego, przez co zginęła.
Finnick Odair - mąż Annie i ojciec ich dziecka. Triumfator Sześćdziesiątych Piątych i Siedemdziesiątych Piątych Igrzysk Głodowych. Zginął podczas wojny.
Kevin Odair - syn Annie i Finnicka. Mieszka w Czwartym Dystrykcie ze swoją matką.
Rue - sojuszniczka Katniss z Jedenastego Dystryktu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

~ Bo nadzieja umiera ostatnia.

Hej! Jeśli przeczytałeś rozdział, nie zapomnij skomentować! To dla mnie wiele znaczy, bo wiem, że ktoś czyta mojego bloga. Komentować mogą również użytkownicy anonimowi. Dziękuję za pozytywne komentarze, jak i za krytykę. :)